Tel: 784 011 761

Mail: sklep@suwmet.pl

Zaloguj się
0

Zwrot Towaru

1. Zgodnie z art. 27 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. (Dz. U. z 2014r., poz. 827) o prawach konsumenta, Konsumentowi przysługuje prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny składając Sklepowi oświadczenie o odstąpieniu od umowy w terminie 14 dni od wydania rzeczy.

2. O chęci zwrotu prosimy poinformować drogą mailową sklep@suwmet.pl wpisując w tytule maila ZWROT oraz imię i nazwisko lub nr zamówienia.

3. Towar zwracany i wymieniany nie może mieć absolutnie żadnych śladów użytkowania. Zignorowanie powyższych zasad może stać się podstawą do nieprzyjęcia zwrotu. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości produktu. W przypadku zauważania przez Usługodawcę jakichkolwiek śladów użytkowania po otworzeniu paczki ze zwrotem, zwrot zostanie odrzucony. Kupujący zostanie poinformowany o nieprzyjęciu zwrotu. W takim przypadku towar zostanie odesłany do Kupującego na jego koszt.

4. W przypadku, gdy Kupujący – Klient skorzystał z darmowej wysyłki, a następnie zwrócił część lub całość zamówienia, to zwrot zostanie pomniejszony o koszty wysyłki tj. 15 zł.

5. Zwroty prosimy odsyłać na adres:

SUWMET Stanisław Suwaj
Ul. Przemysłowa 76
34-240 Jordanów

6. Do zwracanego towaru należy załączyć stosowny formularz zwrotu oraz dowód sprzedaży – paragon.

7. Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy. Jeżeli konsument wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sklep, Sklep nie jest zobowiązany do zwrotu konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.

8. Sklep nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania produktu i akceptacji zwrotu, zwróci konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, bez kosztów przesyłki.

9. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy. Ponadto, zgodnie z art. 38 ust. 5 ustawy o prawach konsumenta prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów, w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.

10. Sklep nie przyjmuje zwrotów pobraniowych, należna kwota zostaje zawsze przesłana do klienta, po akceptacji zwrotu, na konto bankowe przez niego podane, w przeciągu 14 dni od otrzymania towarów i poprawnego numeru konta konsumenta.

11. Sklep ma 48H na odpakowanie zwrotu który został odebrany przez pracownika

12. Wzór formularza odstąpienia od umowy dostępny na stronie www.suwmet.pl - [link]